4 februari 2015 – De middeleeuwse grenzen van de stad. Groter dan gedacht?

Uitnodiging

DINSDAG 24 februari: lezing bij ‘BOVEN’ Brasserie Springer, het restaurant aan ‘het Springerpark’ van Schoonhoven. Dinsdags: vooraf ‘Aanschuifmaaltijd’ € 12,50

4 februari organiseert de Historische Vereniging, na de Algemene Ledenvergadering, een lezing door Rene Kappers

“De middeleeuwse grenzen van de stad. Groter dan gedacht?”

Google |Earth blijkt een belangrijk hulpmiddel voor de beoefening van geschiedenis in Schoonhoven. In 1281 kreeg Nicolaas van Kats, heer van Schoonhoven, bezittingen en grond van de bisschop van Utrecht. Daarmee werd destijds het huidige grondgebied van de stad gevormd, zei men, en we vierden ‘Schoonhoven 700’ in 1981.

Dank zij recent gedigitaliseerde oude bronnen (door stadgenoot Hennie Verhoef), internet en Google Earth, kunnen deze schenkingen nauwkeuriger bepaald worden. Kappers presenteert de voorlopige uitkomsten van nieuw onderzoek. Werd Schoonhoven groter dan gedacht?

middeleeuwsegrenzen

Leden en belangstellenden zijn dinsdag 24 februari van harte welkom om 20.30 uur (na de Algemene Ledenvergadering) bij BOVEN Springer, Opweg 2A te Schoonhoven. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang voor leden is gratis. Niet-leden 4 euro.

PS: om vast te noteren
– 31 maart, Bart Ibelings, ‘Het Stadsboek van Schoonhoven: een middeleeuwse archiefschat’
– 28 april, Sander Wassing MA, ‘Alva’s Raad van Beroerten in Schoonhoven’
– 26 mei, Liesbeth Geevers, ‘Wil de echte Prins van Oranje opstaan?!’

Laatste Nieuwsbrief:
Laatst verschenen Scoenhove

Agenda / Lezingen

Categorieën
Archieven