27 januari 2015 – Melkbussen transport in west-Nederland, en voor Amilko

Uitnodiging

DINSDAG 27 januari: lezing bij ‘BOVEN’ Brasserie Springer, het restaurant aan ‘het Springerpark’ van Schoonhoven. Dinsdags: vooraf ‘Aanschuifmaaltijd’ € 12,50

27 januari organiseert de Historische Vereniging een duo-lezing door Karel Hoogendoorn en Ad Verkaik

“Melkbussen transport in west-Nederland, en voor Amilko”

Transport van melkbussen was een dagelijkse noodzaak. Ook in en om Schoonhoven waar de zetel was van de melkfabriek Amilko. Het was daar 80 jaar een komen en gaan van vrachtauto’s met melkbussen uit de wijde omgeving; dagelijks werk ook elders in Holland en Utrecht. Het werk van de chauffeurs, de ‘melkbussenrijders’, was zwaar maar zeer bijzonder. De heren Hoogendoorn en Verkaik vertellen als ervaringsdeskundigen over dit uitgestorven beroep

Karel Hoogendoorn zowel als Ad Verkaik waren in hun beroepsleven ‘melkbussen-rijder’. Van hun werkervaringen hebben zij een bijzonder verhaal samengesteld. Hierover houden zij op gezette tijden druk bezochte lezingen in heel Nederland met fraaie beelden van een vroeg industrieel Hollands boerenland en -leven dat er niet meer is.

Leden en belangstellenden zijn dinsdag 27 januari van harte welkom om 20.00 uur bij BOVEN Springer, Opweg 2A te Schoonhoven. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang voor leden is gratis. Niet-leden 4 euro.

melkbussen

PS: om vast te noteren
– 24 februari, Algemene Leden Vergadering; Rene Kappers, ‘Grenzen van de stad’
– 31 maart, Bart Ibelings, ‘Het Stadsboek van Schoonhoven’
– 28 april, Sander Wassing MA, ‘Alva’s Raad van Beroerten in Schoonhoven’
– 26 mei, Liesbeth Geevers, ‘Willem van Oranje’ (werktitel).

Laatst verschenen Nieuwsbrief
Laatst verschenen Scoenhove

Agenda / Lezingen

Categorieën
Archieven