23 december 2014 – Tussen de duivel en de diepe blauwe zee. Nederland tijdens de Eerste Wereldoorlog

Uitnodiging

DINSDAG 23 december: lezing bij ‘BOVEN’ Brasserie Springer, het restaurant aan ‘het Springerpark’ van Schoonhoven. Dinsdags: vooraf ‘Aanschuifmaaltijd’ € 12,50

23 december organiseert de Historische Vereniging een lezing door Edwin Ruis,

“Tussen de duivel en de diepe blauwe zee. Nederland tijdens de Eerste Wereldoorlog”

Deze lezing gaat in op een onbekend aspect van WO I: spionage en de rol van Nederland daarbij. De heer Edwin Ruis bestudeerde deze fascinerende wereld van de spionage tijdens de Eerste Wereldoorlog. Neutraal Nederland kwam tijdens deze oorlog vol te zitten met buitenlandse geheim agenten die elkaar bestreden en spionagenetwerken in elkaars landen opzetten. Vooral de Britse en Duitse geheime diensten gebruikten Nederland als uitvalsbasis en maakten daarbij volop gebruik van Nederlanddse burgers. Met name Rotterdam was het belangrijkste spionagecentrum van de Eerste Wereldoorlog.

Edwin Ruis (1971), studeerde geschiedenis aan de Universiteit Leiden (BA, MA) en Informatiemarketing en -management aan de Hogeschool van Amsterdam (BC). Hij werkt momenteel als onafhankelijk historicus en auteur. Zijn meest recente boek is ‘Vechtmissie. Nederlandse militairen in Albanië 1913-1914’ (Just Publishers, 2014). Zijn debuut was in 2012 met ‘Spionnennest 1914-1918. Spionage vanuit Nederland, Belgie, Duitsland en Engeland’ (Just Publishers, 2012). Zie ook: http://struikgewas.blogspot.nl/p/blog-page.html

Leden en belangstellenden zijn dinsdag 23 december van harte welkom om 20.00 uur bij BOVEN Springer, Opweg 2A te Schoonhoven. De zaal is open vanaf 19.30 uur.

spionnennest

PS: om vast te noteren
– 27 januari 2015 Karel Hoogendoorn en Ad Verkaik, ‘Amilko, en het melkbussentransport in west Nederland’
– 24 februari, Algemene Leden Vergadering; Rene Kappers, ‘Grenzen van de stad’
– 31 maart, Bart Ibelings, ‘Het Stadsboek van Schoonhoven’
– 28 april, Sander Wassing MA, ‘Alva’s Raad van Beroerten in Schoonhoven’
– 26 mei, ‘Willem van Oranje’, uitnodiging loopt.

Laatste Nieuwsbrief:
Laatst verschenen Scoenhove

Agenda / Lezingen

Categorieën
Archieven