Donderdag 28 september 20.00 uur (ARTO-theater) Lezing door Christiaan van der Spek – Soldaten van Napoleon

donderdag 28 september 20.00 uur (ARTO-theater) Lezing door Christiaan van der Spek – Soldaten van Napoleon

Historicus Christiaan van der Spek geeft donderdag 28 september een lezing in het ARTO-theater te Schoonhoven (aanvang 20.00 uur) over Nederlanders in het leger van Napoleon. Ook Schoonhovenaren maakten deel uit van deze historische militaire ondernemingen.

Tussen 1806 en 1814 dienden 60.000 Nederlandse militairen onder Napoleon. Onder hen waren zeker 80 mannen uit Schoonhoven. Wat maakten deze mannen allemaal mee en wat vonden zij van hun tijd in Napoleons Grande Armée? Aan de hand van enkele unieke Bergambachtse soldatenbrieven uit het Streekarchief Midden-Holland, neemt Van der Spek u mee in de belevingswereld van de Napoleontische dienstplichtige. Uiteraard zal hij hierbij nadrukkelijk stilstaan bij de Schoonhovense soldaten.

 

 

Van der Spek, werkzaam bij het Nederlands Instituut voor Militaire Historie, bestudeerde honderden soldatenbrieven voor zijn in 2016 verschenen proefschrift ‘Het Hollandse leger in de Franse Tijd 1806 -1814’. Hij analyseerde onder meer de belangrijkste reorganisaties en veldtochten van het Hollandse leger en bekeek de houding van de Hollandse officieren en soldaten. Wat motiveerde hen om te vechten onder Franse vlag?

© Peter Franken

Laatst verschenen Nieuwsbrief
Laatst verschenen Scoenhove

Agenda / Lezingen

Categorieën
Archieven