30 januari – De familie Sperna Weiland in Schoonhoven

Maandlezing – De familie Sperna Weiland in Schoonhoven

Op donderdag 30 januari 2020 zal Joris de Vries in het ARTO-theater (Het Klooster 5) een lezing verzorgen over de familie Sperna Weiland. Vanaf 19.30 uur is de bar geopend voor een kopje koffie, of thee. De lezing begint om 20.00 uur.

Leden van de familie Sperna Weiland zijn onlosmakelijk aan Schoonhoven verbonden. Zij hebben 200 jaar lang dagelijks de trappen van het stadhuis en de toren van de Bartholomeuskerk beklommen om Schoonhoven bij de tijd te houden.

Joris de Vries, een nazaat van de familie Sperna Weiland, is in de familiegeschiedenis van de ‘klockenstelders’ gedoken en geeft tijdens de lezing onder andere  antwoord op vragen zoals ‘Wie waren de klockenstelders van Schoonhoven?’ ‘Wat dreef hen?’ en ‘Waar komt toch die typische achternaam vandaan?’

De speurtocht van De Vries voert vanaf 1500 langs de plaatsen Brussel, Batavia, Gouda, Leeuwarden, Rotterdam, Hoogeveen om vervolgens in de jaren 60 van de vorige eeuw te eindigen in Schoonhoven.

Joris de Vries begint zijn verhaal aan om 20:00 uur, u kunt uw klok erop gelijk zetten!

Laatst verschenen Nieuwsbrief
Laatst verschenen Scoenhove

Agenda / Lezingen

Categorieën
Archieven